Google Adwords

Bu yazımızda Google Adwords'u tanıyacağız. Google Adwords Google'ın reklam ağıdır. Eğer bir web siteniz varsa Google Adwords'u rahatlıkla kullanabilir, müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Kısaca şöyle örnek verebilirim ; sitenizde ev eşyaları ürünleri satıyorsunuz diyelim. Google Adwords'e üye olduğunuz zaman yastık,biblo,masa örtüsü gibi kelimelere reklam verebilirsiniz. Bu kelimeleri arayanlarda sizin siteniz üst sıralarda reklam seçeneği ile görüntülenecektir. Sadece buraya tıklandığında Google sizden para keser. Reklamınıza kimse tıklamazsa ödeme yapmazsınız. Ödeme eşiğine geldiğinde paranız kartınızdan çekilir veya hesabınıza belli bir miktar para yatırabilirsiniz.

Neden Google AdWords?

Daha fazla müşteri çekin.

Web sitenize yeni ziyaretçiler çekmek, İnternet satışlarını artırmak, telefonla aranmak veya müşterileri kalıcı hale getirmek gibi farklı amaçlarınız olabilir. Google AdWords sayesinde hepsi mümkün.

Doğru kullanıcılara doğru zamanda ulaşın.

Google'da kullanıcılar işletmenizi, tam olarak sunduğunuz ürün veya hizmetleri aradıkları anda bulur.

Reklamları, yerel veya küresel olarak yayınlayın.

Reklamlarınızla belirli ülkelerde, bölgelerde veya şehirlerde bulunan ya da işlemenize veya mağazanıza belirli mesafedeki müşterileri hedefleyin.